Disney Live Action Mulan and Xianniang Dolls Review | Recenzja lalek

Mulan Live Action Movie (2020)

What do I think about the movie? Well, I had high hopes for the live action remake of a Disney classic but I must say I was disappointed. Even though the landscapes and colors of the movie were beautiful, I didn’t like the story. What bothered me the most, is that Mulan became a superhero who was just born with magical powers. I much preferred her being the regular girl, who had to put a lot of work and dedication into overcoming obstacles and getting respect from her peers. The original Mulan was a great team player too, whereas the new one is a lone hero with powers. I wish they kept the spirit of the original, smart and witty Mulan, who used her brain, not magical powers, to solve the issues arising on her path.

Mulan & Xianniang Dolls

Even though I am not a big fan of the live action movie, I absolutely love the dolls. Both Mulan and Xianniang are stunning and were made with a lot of attention to detail. As you can seen on the photos below, and in my YouTube review, their outfits are very nice and movie-accurate. I also like that the dolls are fully articulated. Out of the two, Xianniang is definitely my favorite. I love her look, and she was also my favorite character in the movie.

Summary

In my option the dolls are great and it’s not necessary to like the movie to enjoy them. I personally really like the dolls and I had fun unboxing them and posing for pictures. However, I am sure that I would like them more if I wasn’t so disappointed with the movie.

How do you like these dolls? I would love to know what you think so please leave a comment below this post or write to me on Facebook. : ) Also, make sure to follow me on Instagram @margaretanndolls to see more doll photos and stories!

Have an amazing day and stay healthy!

Best wishes,
Margaret Ann

Mulan Film (2020)

Jakie jest moje zdanie na temat tego filmu? Cóż, muszę przyznać, że spodziewałam się czegoś dużo lepszego i film mnie zawiódł. Wprawdzie krajobrazy i kolorystyka filmu były przepiękne, to historia mi się nie podobała. To, co najbardziej mi nie odpowiadało, to fakt, że Mulan stała się superbohaterką, która po prostu urodziła się z magicznymi zdolnościami. O wiele bardziej odpowiadała mi zwyczajna dziewczyna, która musiała włożyć dużo pracy i poświęcenia, żeby pokonać przeszkody pojawiające się na jej drodze i zdobyć szacunek innych żołnierzy. Oryginalna Mulan świetnie działała w zespole, zaś nowa Mulan jest samotną bohaterką z ponadludzkimi mocami. Szkoda, że twórcy filmu nie zdecydowali się zachować ducha oryginalnej, mądrej i sprytnej Mulan, która używała swojej głowy, a nie magicznych mocy, do rozwiązywania problemów.

Mulan & Xianniang Dolls

Wprawdzie nie jestem fanką nowego filmu, to lalki bardzo mi się podobają. Zarówno Mulan jak i Xianniang wyglądają wspaniale. Lalki zostały naprawdę porządnie zaprojekowane i wyprodukowane. Jak możesz zobaczyć na poniższych zdjęciach oraz w mojej recenzji na YouTube, stroje lalek zostały wykonane z dużą dbałością o szczegóły i dobrze odwzorowują wygląd postaci w filmie. Cieszę się, że lalki posiadają też pełną ruchomość w stawach. Xianniang to zdecydowanie moja faworytka spośród tych dwóch lalek (a ponadto to moja ulubiona postać z filmu).

Podsumowanie

W mojej ocenie lalki są świetne. Od kiedy wyciągnęłam je z pudełka, z przyjemnością bawiłam się nimi i robiłam im zdjęcia. Muszę jednak przyznać, że z pewnością podobały by mi się jeszcze bardziej, gdyby odpowiadał mi film.

Jak Ci się podobają te lalki? Koniecznie daj mi znać w komentarzu pod tym postem albo na Facebook‘u : ) Nie zapomnij też dołączyć do mnie na Instagramie @margaretanndolls, gdzie publikuję dużo więcej zdjęć lalek oraz dzielę się historiami zakupowymi, a także opiniami na temat pojawiających się nowości.

Życzę Ci wspaniałego dnia!

Pozdrawiam serdecznie,
Margaret Ann

Inside the box… || W pudełku…

…and out of the box! || …i poza pudełkiem!

Check out my review of Mulan and Xianniang on my YouTube channel:

Zapraszam do obejrzenia recenzji lalek Mulan i Xianniang na moim kanale YouTube:

2 Comments

 • Reply
  Robin
  28 November 2020 at 12:25

  They are so beautiful

  • Reply
   Margaret Ann
   2 December 2020 at 17:00

   Thank you! : )

  Leave a Reply