Monster High Ballerina Ghouls Cleo de Nile & Moanica D’Kay Dolls Review || Upiorne Baletnice Recenzja lalek

The last Monster High doll review?

Writing this review turned out to be more difficult then expected. It reminded me of the fact that this is most probably the last Monster High doll review I will ever make, and this made me sad. End of the Monster High franchise was also the end of an era for me. As you might remember, my doll collecting journey started with Monster High and over the years I gathered quite a collection of these dolls, and so many other ones. Not having any MH dolls to collect anymore seems weird. I miss seeing these dolls in stores so much! Doll hunting for the new releases and going from store to store trying to find a particular doll was always a fun adventure. I feel that nowadays there’s nothing interesting to collect anymore, except for Barbies, but that’s definitely a topic for another story.

Monster High Ballerina Ghouls

The Monster High doll line called Ballerina Ghouls was released in 2017. I think that the dolls showed up only in the USA as I’ve never seen them being available in Europe. The doll line included three characters: Draculaura, Moanica D’Kay and Cleo de Nile. I wasn’t very fond of Draculaura so I decided to get the other two dolls only.

MH Ballerina Ghouls Cleo de Nile & Moanica D’Kay

They are fangtastic, aren’t they? : ) I like the idea of Cleo and Moanica being ballerinas and I think that they look great as dancers. The dolls are fully articulated and their outfits are well-thought-out and very detailed. I’m obsessed with their footwear which is clearly inspired by the pointe shoes that ballerinas wear. The dolls’ legs are painted white to look like stockings. I actually don’t mind it as it works well with the entire outfit (it might be an issue though if you wanted to change the doll’s clothes). It would be nice to know what was the story behind Cleo and Moanica starting ballet dancing but for now I can only imagine them being good at it. These dolls are so much fun to play with and I like them a lot. I love their artworks as well! What do you think of them? I’d love to hear from you here in the comments or on my Facebook page! It would be great to connect on Instagram too so go say hi to me there now!

Have a great day!
xoxo,
Margaret Ann

Ostatnia recenzja lalek Monster High?

Napisanie tej recenzji okazało się trudniejsze niż podejrzewałam. Podczas pisania tego wpisu zorientowałam się, że jest to najprawdopodobniej ostatnia recenzja lalek Monster High jaką kiedykolwiek przygotuję. Nie ulega wątpliwości, że koniec serii Monster High jest dla mnie końcem pewnej ery. Jak zapewne pamiętasz, moja przygoda z lalkami zaczęła się od lalki MH i z biegiem czasu zebrałam całkiem pokaźną kolekcję lalek z tej serii, a także wielu innych. Brakuje mi widoku lalek Monster High w sklepach, “polowania” na nowe linie i chodzenia od sklepu do sklepu w poszukiwaniu konkretnych modeli. Mam też wrażenie, że obecnie trudno jest znaleźć interesujące lalki do kolekcjonowania w sklepach, oczywiście poza Barbie, ale to już jest temat na kolejnego posta.

Monster High Upiorne Baletnice

Linia lalek Monster High Upiorne Baletnice została wydana w 2017 roku. O ile się nie mylę, lalki pojawiły się jedynie na rynku amerykańskim i nigdy nie trafiły do sklepów w Europie. W ramach tej linii wydane zostały 3 lalki: : Draculaura, Moanica D’Kay i Cleo de Nile. Lalka Draculaury nie przekonała mnie do siebie i dlatego zdecydowałam się kupić jedynie pozostałe dwie.

MH Upiorne Baletnice Cleo de Nile & Moanica D’Kay

Są wampistyczne, czyż nie? : ) Podoba mi się pomysł przebrania Cleo i Moanici za baletnice i uważam, że wyglądają świetnie jako tancerki. Lalki posiadają w pełni ruchome stawy, a ich stroje zostały dobrze przemyślane i wykonane. Bardzo podobają mi się ich buty, które zainspirowane zostały butami typu pointy noszonymi przez baletnice. Nogi lalek pomalowano na biało, żeby wyglądały jak rajstopy, co zupełnie mi nie przeszkadza. W mojej ocenie dobrze komponuje się to z resztą stroju, ale może to jednak stanowić problem, jeśli zechcesz zmienić ubranie lalek. Historia o tym, jak Cleo i Moanica postanowiły nauczyć się baletu musi być niesamowicie ciekawa i bardzo chciałabym ją poznać! Lalki są naprawdę ładne i zabawa nimi sprawiła mi dużo radości. Jak Ci się podobają te lalki? Napisz komentarz pod tym postem albo na moim Facebooku! Koniecznie odezwij się też do mnie na Instagramie! : )

Miłego dnia!
xoxo,
Margaret Ann

*All Amazon links are affiliate links. This means that if you go through that link and make a purchase, I will get a small commission. It’s a win-win for both of us. Many thanks! : )

Inside the box… || W pudełku…

…and out of the box! || …i poza pudełkiem!

Check out my review of Cleo & Moanica on my YouTube channel:

Zapraszam do obejrzenia recenzji Cleo i Moanici na moim kanale YouTube:

2 Comments

 • Reply
  Sandomia
  25 November 2019 at 21:34

  To co napisałaś na początku jest w stu procentach prawdą. Nadal podchodzę do półek z lalkami by za każdym razem przekonać się, że MH umarło na zawsze. Niestety.
  Prawdopodobnie gdyby nadal wydawali jakieś lalki (bardziej chodzi o te przed reebotem, bo to to mnie od tego zaczęło odpychać) to nadal bym w tym siedziała.
  Teraz się przebranżowiłam 😀

 • Reply
  INKA
  13 April 2020 at 16:11

  dla samych piontów warto kupić :)))
  Monica podoba mi się w każdej wersji,
  ale ja lubię szare postaci, niczym z
  posągi albo manekiny

 • Leave a Reply