Disney Descendants 2 Royal Fashions Mal Doll Review || Następcy Królewska Moda Mal – Recenzja lalki

Despite being a huge Disney Descendants fan, until now Mal was missing from my doll collection. I bought several Descendants dolls of other characters, mainly Evie, but I couldn’t find a Mal doll that I liked enough to get. It all changed when I saw Royal Fashions Mal online and I can only describe it as love at first sight. I ordered her online some time ago but before I could receive the package I had to travel for work. Fortunately she was waiting for me when I came home and since then I was just obsessed with her. This is definitely my favorite Mal doll released so far and I am so happy that I got her.

Disney Descendants 2 Royal Fashions Mal does not look like Mal that we used to know and love. She has this princess look that Mal had at the beginning of the Disney Descendants 2 movie. In the movie she used magic to dye her hair blonde to fit in Auradon and pretend to be the person she thought everyone wanted her to be. This attempt to conform to Auradon rules failed and Mal escaped to the the Isle of the Lost where she changed her hair to purple with bangs. Even though I like the newest hairstyle better than Mal’s hairstyle from the first Descendants movie, I must admit that blonde with purple tips hairstyle is my favorite. She looks like a wolf in sheep’s clothing and like this contrast between her nice and pretty princess attire, and her rotten-to-the-core witch rebel personality.

Royal Fashions Mal is a doll that, as the name indicates, comes with additional clothes and accessories. This is the same concept as we saw previously in case of Evie’s Wicked Fashions doll, however Mal comes with less fashion items than Evie. Essentially, the set includes the doll and two outfits. The doll is wearing a gorgeous white cream dress with a white cream necklace and a bracelet, and heels in the same color. She also has blue earrings which seem to match the second outfit which is a blue top and a skirt paired with gold shoes. Overall Royal Fashions Mal is a beautiful doll and she is definitely worth buying. Unfortunately she was not released in Europe and in the USA she was a Target store exclusive but she is still available on Amazon and eBay. I think that she would be a great addition to a doll collection of every Descendants fan and I highly recommend getting her.

***

Wprawdzie jestem wielką fanką Następców, to do tej pory nie miałam ani jednej lalki Mal. W mojej kolekcji znalazło się wiele lalek innych postaci, przeważnie Evie, ale żadna z lalek Mal nie spodobała mi się na tyle, bym zdecydowała się ją kupić. Wszystko zmieniło się, gdy zobaczyłam w Internecie zdjęcia lalki Mal z serii Królewska Moda – zakochałam się w niej od pierwszego wejrzenia! Zamówiłam lalkę online, ale zanim zdążyła do mnie dotrzeć, pojechałam w podróż służbową. Na szczęście lalka poczekała na poczcie na mój powrót i od kiedy znalazła się w moich rekach, nieustannie się nią zachwycam. To z pewnością moja ulubiona lalka Mal spośród tych wydanych do tej pory i ogromnie się cieszę, że ją kupiłam.

Lalka Mal z serii Disney Następcy Królewska Moda jest zupełnie inna niż pozostałe lalki tej postaci. Ta lalka wygląda jak Mal-księżniczka, która pojawiła się na początku filmu Disney Następcy 2. W filmie Mal użyła magii, żeby zmienić kolor włosów na blond i pomóc sobie w dopasowaniu się do nowego stylu życia w Auradonie, gdyż chciała spełnić oczekiwania, które inni mieli wobec niej. Próba udawania kogoś, kim tak naprawdę nie była, zakończyła się niepowodzeniem i Mal uciekła na Wyspę Potępionych, gdzie od razu po przybyciu zmieniła fryzurę na fioletowe włosy z grzywką. Wprawdzie ta nowa podstawowa fryzura podoba mi się bardziej niż jej standardowa fryzura z pierwszego filmu Następcy, to jednak moją ulubioną fryzurą Mal są długie blond włosy z fioletowymi końcówkami. Mal wygląda wtedy jak wilk w owczej skórze i podoba mi się kontrast pomiędzy wyglądem miłej księżniczki i jej osobowością buntowniczki.

Królewska Moda Mal to zestaw, w którym, jak sama nazwa wskazuje, lalka posiada dodatkowe ubrania i akcesoria.  Jest to zestaw podobny do Potępiona Moda Evie (Evie’s Wicked Fashions), jednakże Mal ma mniej dodatków niż Evie. W zestawie Królewska Moda Mal znajduje się lalka i dwa stroje dla niej. Mal ma na sobie przepiękną kremowo-białą sukienkę z kremowym naszyjnikiem i bransoletką oraz butami na obcasie w tym samym kolorze. Lalka ma również niebieskie kolczyki, które w mojej ocenie dużo lepiej pasują do drugiego stroju tj. jasnoniebieskiej bluzki i spódnicy oraz złotych butów. Ogólnie Królewska Moda Mal to wspaniały zestaw, który bez wątpienia uważam za warty zakupu. Niestety lalka nie została jak dotąd wydana w Europie, a w Stanach Zjednoczonych znalazła się w sprzedaży jedynie w sklepach sieci Target, ale wciąż jest dostępna na Amazonie i eBay’u. Uważam, że ta Mal byłaby świetnym prezentem dla każdego fana Następców i zdecydowanie polecam ten zakup. 

Inside the box… || W pudełku…

…and out of the box! || …i poza pudełkiem!

Check out my review of Mal on my YouTube channel:

Zapraszam do obejrzenia recenzji Mal na moim kanale YouTube:

No Comments

Leave a Reply