Review # 102 Barbie Careers Farmer Doll || Recenzja # 102 Lalka Barbie Kariery Farmerka

Usually I think through all my doll purchases but not this time. The moment I saw Barbie Farmer I just fell in love and I bought her on the spot. I love everything about her from the beautiful face and hair to the adorable pet chicken. The packaging is nice too and it suits the doll perfectly.

Barbie Farmer is a part of the Barbie Careers line which also includes Barbie President, Doctor, Teacher, Veterinarian, Scientist, Game Developer and many more dolls. As Barbie has more than 150 careers on her resume, she serves as a role model for girls and I like how she inspires them to be anything they want to be.

Barbie Careers Farmer Doll is currently one of my favorite Barbie dolls. She is very pretty and her clothes look appropriate for a farmer. She simplicity of her outfit makes me want to play with her more and more as I am not afraid of messing up her look. I think that she is a great doll to take out of the apartment and play with in the garden especially since she does not come with any small accessories that could have been easily lost in the grass. Barbie Farmer has a cute little chicken that seems to be an awesome companion for her. Overall, I am glad that I got her and I enjoy playing with her a lot.

***

Zazwyczaj długo zastanawiam się nad zakupem nowej lalki, ale nie tym razem. Barbie Farmerka zdobyła moje serce od momentu, gdy zauważyłam ją w sklepie i jeszcze tego samego dnia wróciła ze mną do domu. Uwielbiam w tej lalce wszystko od jej pięknej twarzy i włosów aż po słodką kurę. Opakowanie również jest bardzo ładne i idealnie pasuje do lalki.

Barbie Farmerka należy do linii lalek Barbie Kariery, w której znajdują się lalki takie jak Barbie Prezydent, Lekarz, Nauczycielka, Weterynarz, Naukowiec, Programistka i wiele innych. Barbie w swojej karierze wykonywała już ponad 150 zawodów, dzięki czemu może dla dziewczynek być wzorem do naśladowania. Podoba mi się, że Barbie pokazuje im, że mogą być kim tylko chcą i zachęca do spełniania marzeń.

Barbie Farmerka ostatnio jest jedną z moich ulubionych lalek Barbie. Jest bardzo ładna, a jej ubranie wydaje się być odpowiednie do wykonywania prac w gospodarstwie. Prostota jej stroju sprawia, że mogę swobodnie się nią bawić bez obaw o zniszczenie jej wyglądu. Moim zdaniem to jest świetna lalka do zabawy poza domem np. w ogrodzie, ponieważ nie posiada małych akcesoriów, które mogłyby zostać łatwo zgubione. Farmerka ma małą białą kurę, która wygląda przeuroczo. Jestem bardzo zadowolona z tego, że kupiłam tę lalkę i zdecydowanie polecam jej zakup.

Inside the box… || W pudełku…

…and out of the box! || …i poza pudełkiem!

Check out my review of Barbie Farmer on my YouTube channel:

Zapraszam do obejrzenia recenzji Barbie Farmerki na moim kanale YouTube:

No Comments

Leave a Reply