New Barbie Fashion Packs: Hello Kitty, New Outfits & Accessories || Nowe stroje i akcesoria dla lalek Barbie

I am obsessed with the new 2018 Barbie Fashion Packs. They are beautiful and very well-designed, and there is so many of them! You can buy fashion packs featuring two outfits, one outfit or single, separate pieces of clothing. I love the new collections featuring the following themes: Hello Kitty, The Care Bears, Despicable Me, DC Comics and Super Mario. So far I’ve only seen the Hello Kitty fashions in the stores in Switzerland but I hope the other ones will start showing up soon too. I think it was a wonderful idea to release these themed fashion packs and I will be definitely getting a lot of them once they become available.

The moment I found the new outfits in King Jouet store in Geneva, my jaw dropped in amazement. I saw them already online but it still surprised me that they looked so good in person. I liked them so much that I decided to buy almost all of the available ones on the spot. I mentioned that shopping haul on my Snapchat and you seemed interested in the outfits, so I used a regular Barbie as model for all the clothes and I took pictures of her. Please note that she’s not wearing any shoes because there were no shoes included in the sets and wanted to use only the items that came in the fashion packs. She looks great in all of the outfits doesn’t she?

***

Jestem zachwycona nowymi zestawami ubranek dla lalek Barbie. Stroje są przepiękne i świetnie zaprojektowane, a do tego jest ich tak dużo! Można kupić zestawy zawierające dwa stroje lub jeden strój, albo pojedyncze ubrania. Bardzo podobają mi się nowe kolekcje tematyczne: Hello Kitty, Troskliwe Misie, Minionki, DC Comics i Super Mario. Jak dotąd w szwajcarskich sklepach pojawiły się jedynie stroje z serii Hello Kitty, ale mam nadzieję, że następne kolekcje zaczną się pojawiać już niedługo. Uważam, że wydanie tych zestawów ubranek było świetnym pomysłem i z pewnością kupię ich więcej, jak tylko będą dostępne.

Widok nowych strojów dla Barbie w sklepie King Jouet w Genewie był dla mnie zaskoczeniem, bo nie spodziewałam się, że tak szybko pojawią się w Europie. Już wcześniej widziałam je online i nie mogłam się doczekać, aż zobaczę je na sklepowej półce. Stroje tak bardzo mi się spodobały, że od razu kupiłam prawie wszystkie dostępne modele. Pokazałam relację z zakupów na moim Snapchacie, co wzbudziło tak duże zainteresowanie strojami, że chciałam zademonstrować Ci, jak wyglądają na lalce. Wybrałam zwyczajną, standardową Barbie jako modelkę i zrobiłam jej zdjęcia we wszystkich strojach, które kupiłam. Jak widzisz lalka nie ma na sobie butów, ponieważ żaden z zestawów ich nie zawierał, a ja chciałam użyć jedynie te rzeczy, które były częścią zestawu. Lalka wygląda świetnie we wszystkich strojach, nieprawdaż?

 

Inside the boxes… || W pudełkach…

…and out of the boxes! || …i poza pudełkami!

No Comments

Leave a Reply