Disney Beauty and the Beast Enchanting Ball Gown Belle Doll Review || Recenzja lalki Bella Disney Piękna i Bestia

As a true Beauty and the Beast fairytale fan, I couldn’t resist getting a doll of Belle in her signature yellow ball gown. Even though I was satisfied with my purchase of Village Dress Belle, when I saw the Enchanting Dress one in person in a store, I was sure I wanted to have her. The doll was quite expensive but fortunately I was able to get her when she was on sale. She also seemed to be rather rare as I’ve only seen her in two Toys’R’Us stores.

Enchanting Ball Gown Belle is a gorgeous doll. She shares the same face mold as the Village Dress one but the dolls wear different make-up. The dolls’ bodies are a bit different too as unlike the Village Dress one, the Enchanting Ball Gown doll has arms articulated in elbows and wrists. Unfortunately none of the dolls has legs articulated in knees. Enchanting Ball Gown Belle wears a beautiful ball gown which resembles nicely the dress worn by the actress who played Belle in the Disney movie. I would have preferred that the doll had a plastic rose instead of a cardboard one but other than this, the doll is really good.

Overall I like this doll a lot and I think that she is worth getting. The box is shaped like the glass covering of the Enchanted Rose in the movie and to me it looks great. The doll itself is pretty and well-made, and really looks like Belle from the Beauty and the Beast fairytale. It was my main doll that I played with during Christmas time and she looked perfect surrounded by Christmas tree and holiday decorations (as you can see on my Instagram). I hope you’re having wonderful holidays like me and I wish you all the best in the coming year! : )

***

Jako wielbicielka baśni o Pięknej i Bestii, nie mogłam się powstrzymać od nabycia lalki Belli w jej pięknej żółtej sukni balowej. Wprawdzie byłam bardzo zadowolona z zakupu lalki Belli w wiejskiej sukni, jednakże gdy zobaczyłam w sklepie Bellę w zaczarowanej sukni balowej, byłam pewna, że ją też chciałam mieć w swojej kolekcji. Ta lalka okazała się być dość droga, jednakże udało mi się ją kupić w momencie, gdy była przeceniona. Ponadto lalka ta wydawała się być rzadko spotykana, a ja widziałam ją tylko w dwóch sklepach Toys’R’Us.

Bella w zaczarowanej balowej sukni to przepiękna lalka. Ma taki sam kształt twarzy jak ta w wiejskiej sukni, ale inny makijaż. Ciała tych dwóch lalek trochę się różnią, bo Bella w balowej sukni ma ręce ruchome w łokciach i nadgarstkach w przeciwieństwiej do lalki w wiejskiej sukni. Niestety nogi żadnej z lalek nie zginają się w kolanach. Bella ma na sobie przepiękną balową suknię, która jest dobrym odwzorowaniem stroju noszonego przez aktorkę Emmę Watson w filmie Disney’a Piękna i Bestia. Moim zdaniem lalka powinna mieć plastikową różę zamiast papierowej, ale poza tym jest naprawdę świetna.

Podsumowując, lalka bardzo mi się podoba i uważam, że warto ją kupić. Pudełko, w które jest zapakowana, wygląda elegancko i ma kształt podobny do klosza, pod którym znajduje się zaczarowana róża w filmie. Lalka jest ładna oraz dobrze wykonana, i bez wątpienia wygląda jak Bella z baśni Piękna i Bestia. Głównie tą lalką bawiłam się podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia i muszę przyznać, że wyglądała fantastycznie w otoczeniu choinki i świątecznych dekoracji (możesz to zobaczyć na moim Instagramie). Mam nadzieję, że Twoje Święta są udane jak moje i życzę Ci wszystkiego dobrego w nadchodzącym roku! : )

 

Inside the box… || W pudełku…

…and out of the box! || …i poza pudełkiem!

Check out my review of Belle on my YouTube channel:

Zapraszam do obejrzenia recenzji Belli na moim kanale YouTube:

No Comments

Leave a Reply