Review # 116 Monster High Lagoona Blue Shriek Wrecked Doll || Recenzja # 116 Lalka Monster High Lagoona Blue Shriek Wrecked

Shriek Wrecked seems to be one of the most underestimated Monster High doll lines produced in the last few years. It looks like people were so disappointed with the reboot that they critized the new dolls alltogether without looking closely at every single line and doll. At the beginning I was sceptical with the reboot as well because there were more and more dolls without full articulation and with less accessories being released. However, when I saw the dolls from the Shriek Wrecked line I was positively surprised.  The dolls are not only fully poseable and very detailed but also come with a huge amount of accessories. Last year I showed you Rochelle Goyle from this line and I was (and I still am) very pleased with her. That’s why when I found Lagoona on sale this summer, I didn’t think twice.

Monster High Shriek Wrecked Lagoona Blue doll is a great example of what Mattel is capable of, if the company wants to put some effort into design and production. The doll is absolutely amazing and the amount of detail put into her outfit is incredible. From head to toe, she looks well-made, well though-out and overall polished. She is wearing a two-piece outfit: a shirt and a pair of shorts, a coral headpiece with a black steering wheel, a scarf around her neck, golden star earrings, golden suspenders connected with her belt, a nautical-themed handbag, socks and blue wedges with golden star painted on them. Her hands are painted black to look like gloves. Lagoona also comes with her pet fish Neptuna which is the same pet that her signature doll came with in 2010. The only thing that I wish was included is the doll stand.

This Lagoona doll is definitely worth getting and since the Shriek Wrecked line was relaesed in 2016, you could probably find the dolls on sale in stores or online.  Lagoona is a part of the Nautical Ghouls sub-line alongside Rochelle and Draculaura and these three are my favorites from the line. As I have Rochelle and Lagoona already, I am now planning on getting Draculaura and once I get her, I will review her for you as well.

***

Shriek Wrecked wydaje się być jedną z najbardziej niedocenionych linii lalek Monster High spośród tych wyprodukowanych w ostatnich latach. Wygląda na to, że ludzie byli tak niezadowoleni z rebootu, że bez większego zastanowienia krytykowali wszystkie nowe lalki, nie przyjrzawszy się każdej z nich z osobna i tym samym nie dostrzegli tej perełki. Muszę przyznać, że ja też początkowo byłam sceptyczna wobec rebootu ponieważ jako pierwsze pojawiły się na rynku lalki pozbawione ruchomości w stawach i akcesoriów. Jednakże lalki z serii Shriek Wrecked pozytywnie mnie zaskoczyły jak tylko zobaczyłam je w sklepie. Te lalki są nie tylko w pełni ruchome i wykonane z dużą dbałością o szczegóły, ale też posiadają wiele akcesoriów. W zeszłym roku pokazałam Ci Rochelle Goyle, z której byłam i nadal jestem bardzo zadowolona. Dlatego właśnie gdy znalazłam Lagoonę na przecenie podczas wakacji, kupiłam ją bez wahania.

Lalka Monster High Shriek Wrecked Lagoona Blue jest wspaniałym przykładem tego, co Mattel potrafi zrobić jeśli tylko zechce włożyć trochę pracy w projekt i produkcję zabawki. Lalka jest fantastyczna i jestem pod dużym wrażeniem tego, jak świetnie jest wykonana. Wyraźnie widać, że lalka została dobrze przemyślana i dopracowana w najdrobniejszych szczegółach. Lagoona ma na sobie bluzkę oraz szorty, koralową ozdobę na włosy z czarnym sterem, szarfę na szyi, złote kolczyki w kształcie gwiazd, złote szelki połączone z paskiem, torebkę, skarpetki i niebieskie buty ze złotymi gwiazdami. Jej dłonie zostały pomalowane na czarno, żeby imitować rękawiczki. W zestawie z lalką znajduje się również jej zwierzątko domowe, rybka Neptuna, która była też dołączona do pierwszej lalki tej postaci wydanej w 2010 roku. Jedyna rzecz, której brakuje, to stojak na lalkę.

W mojej ocenie Lagoona jest zdecydowanie warta zakupu, a ze względu na to, że linia Shriek Wrecked została wydana w zeszłym roku, teraz często można znaleźć te lalki w sklepach w promocyjnej cenie. Lagoona należy do pod-linii Nautical Ghouls razem z Rochelle i Draculaurą i te trzy lalki to moje ulubienice z linii Shriek Wrecked. Jako że mam już Rochelle i Lagoonę, teraz planuję zakup Draculaury i jak tylko mi się to uda, z pewnością zrecenzuję ją na blogu.

Inside the box… || W pudełku…

…and out of the box! || …i poza pudełkiem!

Check out my review of Lagoona on my YouTube channel:

Zapraszam do obejrzenia recenzji Lagoony na moim kanale YouTube:

2 Comments

 • Reply
  Artur
  11 October 2017 at 11:54

  Lagoona Blue z serii Shriek Wrecked jest niesamowita! Śliczna twarzyczka, urocze kucyki, świetny strój i buty, duża ilość dodatków (kolczyki, torba, zwierzątko) – nie mam do czego się doczepić 🙂 Lalka wraz z dwiema innymi, o których wspomina Pani w poście (Rochelle i Draculaura) musi się znaleźć w mojej kolekcji. Pozostaje mi tylko czekać, aż mój mały miejscowy sklepik z zabawkami zaopatrzy się w nie . Pozdrawiam serdecznie i życzę kolejnych wspaniałych “łupów” 😀

  Artur

  • Reply
   Margaret Ann
   17 October 2017 at 21:37

   Mam nadzieję, że już niedługo uda się Panu zdobyć te lalki! Zarówno Lagoona, jak i Rochelle oraz Draculaura, to fantastyczne lalki, które z pewnością są warte zakupu 🙂

  Leave a Reply