Review # 113 Disney Beauty and the Beast Village Dress Belle Doll || Recenzja # 113 Disney Piękna i Bestia Lalka Bella

Following the Beauty and the Beast theme from my previous review, I would like to show you Village Dress Belle doll from the Disney live action movie collection by Hasbro. As Beauty and the Best is my favorite fairytale, I had high expectations for the movie and fortunately I was not disappointed. I absolutely loved Emma Watson as Belle and for this reason I knew that I had to get at least one doll of her. This turned out to be a challenge as I wasn’t very fond of the Disney Store version of the doll and the Hasbro ones were so overpriced in Swiss toy stores. If you’ve been following me on Snapchat, you probably remember that I showed you this doll sitting on the shelf many times and I mentioned how much I wanted to get her. I waited not-so-patiently for a sale for a while and when it finally started, this Village Dress Belle was the first thing I bought.

Disney Beauty and the Beast Village Dress Belle Doll made by Hasbro is a nice and well-made doll. She has the same features as Emma Watson i.e. brown eyes, freckles, brown hair but the face itself doesn’t look a lot like the actress. However she definitely looks like Belle and she couldn’t be mistaken for any other fairytale character. The doll’s outfit doesn’t look exactly like Belle’s in the movie but to me it is similar enough especially since these clothes were made for a mass-produced doll. This particular model of Belle doll is also considered to be a budget version therefore the doll is not fully articulated and her outfit is less detailed. I think that this is a simple and pretty doll of Belle and I am definitely satisfied with that purchase. I think it would be a good idea to put her on the Barbie Made to Move body so that she would be ready to go on an adventure in the great wide somewhere as she sings in the movie : )

***

Kontynuujac tematykę Pięknej i Bestii zapoczątkowaną w poprzedniej recenzji, dzisiaj chciałabym Ci pokazać lalkę Belli w codziennej sukni z filmowej serii Disney’a wyprodukowaną przez Hasbro. Jako że Piękna i Bestia to moja ulubiona baśń, miałam nadzieję, że film będzie równie wspaniały i na szczęście się nie zawiodłam. Bardzo podobała mi się Emma Watson w roli Belli i dlatego chciałam kupić co najmniej jedną lalkę tej postaci. Początkowo okazało się to być niemałym wyzwaniem, gdyż nie przypadła mi do gustu lalka z Disney Store’a, a te wyprodukowane przez Hasbro były zdecydowanie za drogie w szwajcarskich sklepach. Jeśli śledzisz moje poczynania na Snapchacie, to zapewne pamiętasz, że wiele razy pokazywałam Ci tę lalkę Belli i wspominałam, że chciałabym ją mieć. Czekałam kilka tygodni na przecenę, a gdy tylko się zaczęła, Bella była pierwszą lalką, którą kupiłam.

Lalka Bella z filmowej serii Disney Piękna i Bestia ubrana w codzienny strój jest ładna i dobrze wykonana. Wprawdzie ma brązowe włosy, oczy i piegi jak Emma Watson, jednak w mojej ocenie nie wygląda tak jak aktorka. Z drugiej strony zdecydowanie wygląda jak Bella i nie można jej pomylić z żadną inną postacią z bajki. Ubranie lalki nie jest idealnie takie samo jak w filmie, ale jest wystarczająco podobne (szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że podlega masowej produkcji). Ten konkretny model lalki Belli jest też wersją niskobudżetową i skąd brak pełnej ruchomości w stawach oraz uproszczony strój. Jest to prosta i urocza lalka, a jestem zadowolona z jej zakupu. Myślę, że do Belli świetnie będzie pasowało ciało Barbie Made to Move, bo pozwoli jej na udział w przygodach, które ta postać bardzo lubi : )

 

Inside the box… || W pudełku…

…and out of the box! || …i poza pudełkiem!

Check out my review of Belle on my YouTube channel:

Zapraszam do obejrzenia recenzji Belli na moim kanale YouTube:

2 Comments

 • Reply
  Artur
  17 September 2017 at 11:21

  Z niecierpliwością oczekuję kolejnych recenzji. Śledzę Pani bloga już od dłuższego czasu i zawsze po przeczytaniu opisu lalki i zobaczeniu jej z każdej perspektywy na zdjęciach, mam nieodpartą ochotę dokonać podobnego zakupu. I tym razem Bella (która nie przekonywała mnie na zdjęciach promocyjnych) na pewno w najbliższej przyszłości trafi na półkę ? Dziękuję i serdecznie pozdrawiam

  Artur

  • Reply
   Margaret Ann
   24 September 2017 at 12:49

   Dziękuję bardzo! Cieszę się, że moje recenzje są przydatne 🙂 W przyszłości zamierzam też opisać lalkę Belli w Balowej Sukni z tej samej serii i porównać te dwie lalki. Pozdrawiam!

  Leave a Reply